Aktualności

Rozwijamy technologię i komercjalizujemy rozwiązania – dowiedz się więcej o naszej codziennej pracy.
Lista aktualności 8 stycznia 2019

Zwycięstwo w MIT Enterprise Forum Poland

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, a wyzwania tylko motywują nas do cięższej pracy! Tak było w przypadku MIT Enterprise Forum Poland, który wygraliśmy!

MIT Enterprise Forum Poland to jeden z największych w Polsce akceleratorów dla startupów technologicznych. Spośród ponad 100 firm, aplikujących do 5. edycji programu, zespół polskich i międzynarodowych ekspertów wybrał 18 startupów, rozwijających unikalne technologie. W ramach akceleratora przez 3 miesiące dopracowywaliśmy modele biznesowe swoich przedsięwzięć w czterech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych – zdrowie, InsurTech, AgriTech i Industry 4.0.

Obyło się 5 modułów warsztatowych, w czasie których zdobywaliśmy bezcenną wiedzę o współpracy z inwestorami, mentorami, ochronie prawnej własności intelektualnej, ekspansji na zagraniczne rynki, brandingu oraz pozyskiwaniu klientów. Organizator programu akceleracyjnego zadbał także o rozwój naszych praktycznych umiejętności w ramach Akademii pitchu, której celem było jak najlepsze przygotowanie startupów do prezentowania możliwości technologii m.in. inwestorom.

W trakcie DemoDay, które odbyło się 8 stycznia w Warszawie wyłoniono finalistów. Bioavlee wygrało bilet na tygodniowy Bootcamp w Bostonie.

– Wyjazd do USA otwiera kolejne drzwi nie tylko dla naszej technologii identyfikacji mikroorganizmów, ale także dla komercjalizacji naszych produktów na globalnym rynku kosmetycznym. Dzięki spotkaniom z tutorami w Stanach doszlifujemy biznes – podkreśla Michał Wronecki, prezes Bioavlee.