O NAS

Jesteśmy firmą biotechnologiczną o mocnych kompetencjach w R&D. Tworzymy rozwiązania wyznaczające nową jakość sprzętu laboratoryjnego.

Jesteśmy firmą biotechnologiczną, tworzącą własne urządzenia przeznaczone na rynek laboratoryjny. Dzięki autorskim patentom i konstrukcjom, redefiniujemy sposób identyfikacji mikroorganizmów. W naszym portfolio rozwijamy nowoczesne urządzenia laboratoryjne. Wyznaczając nowe standardy na rynku sprawiamy, że praca w laboratoriach staje się dokładniejsza, szybsza, tańsza i prostsza.

Za unikalnymi kompetencjami badawczo-rozwojowymi Bioavlee stoi nie tylko zespół naukowców i menedżerów – naszą siłą jest także wiedza, pasja i potencjał, zapewniana przez specjalistów z wielu dziedzin, m.in. optyki, mechaniki, elektroniki, mikrobiologii oraz programowania. Wspólnie pracujemy nad tym, by nasze urządzenia stały się globalnym, technologicznym standardem.

Zespół

Doświadczenie, wiedza i skuteczność – to cechy wyróżniające naukowców, specjalistów z różnych dziedzin i menedżerów pracujących w Bioavlee. Wspólnie sięgamy poza ograniczenia dotychczasowych technologii.

Zarząd

Michał Wronecki prezes zarządu

Michał Wronecki prezes zarządu

Absolwent studiów magisterskich oraz podyplomowych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od kilkunastu lat zarządza spółkami kapitałowymi. Ma wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami, specjalizuje się w tworzeniu strategii biznesowych oraz finansowych.

Zobacz na LinkedIn

Liderzy

Aleksandra Wira kierownik projektu

Aleksandra Wira kierownik projektu

Absolwentka inżynierii biomedycznej oraz mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Wrocławskiej.
W Bioavlee zarządza interdyscyplinarnym zespołem złożonym z mikrobiologów, ekspertów data science, konsultantów ds. elektroniki oraz programistów LabVIEW. Tworzy i nadzoruje realizację harmonogramu prac wszystkich działów Bioavlee. Wspiera zespół także w tworzeniu oprogramowania.

Marek Jarosławski CTO

Marek Jarosławski CTO

Nadzoruje proces powstawania części hardwarowej urządzeń. Ma wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu projektów mechaniki urządzeń testowych oraz badawczych w technologiach napędów elektrycznych, pneumatycznych, serwonapędów systemów wizyjnych oraz układów pomiarowych.

Zobacz na LinkedIn

Aleksandra Markowska mikrobiolog, lider zespołu mikrobiologii

Aleksandra Markowska mikrobiolog, lider zespołu mikrobiologii

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Nauk Biologicznych. Specjalistka w zakresie systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwa żywności. W Bioavlee odpowiada za nadzór nad mikrobiologiczną częścią projektu.

Zobacz na LinkedIn

Kluczowy personel

dr Piotr Nowaczyk ekspert ds. sprzedaży na rynku polskim

dr Piotr Nowaczyk ekspert ds. sprzedaży na rynku polskim

Doktor nauk biologicznych. Autor ponad 50 publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych, w tym dotyczących mikrobiologii kosmetyków. Ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży m.in. w branży kosmetycznej.

Zobacz na LinkedIn

Justyna Gandyra mikrobiolog

Justyna Gandyra mikrobiolog

Absolwentka biotechnologii. Z Bioavlee związana od 2015 r., odpowiedzialna m.in. za przygotowanie prób mikrobiologicznych oraz testy funkcjonalne prototypów.

Zobacz na LinkedIn

dr Artur Suchwałko ekspert data science/machine learning

dr Artur Suchwałko ekspert data science/machine learning

Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w projektach analitycznych i programowaniu z różnych dziedzin, zarówno na etapie akademickim jak i komercyjnym. Pracował dla różnych firm, od start-upów po międzynarodowe korporacje, a także dla instytucji naukowych. W Bioavlee odpowiada za stworzenie algorytmów klasyfikacji.

Zobacz na LinkedIn

dr Agnieszka Suchwałko ekspert data science/machine learning

dr Agnieszka Suchwałko ekspert data science/machine learning

Zajmuje się analizą danych. Rozwija i modyfikuje narzędzia i algorytmy modelowania statystycznego i eksploracji danych wykorzystując przede wszystkim R z wieloma pakietami oraz inne programy i języki przetwarzania danych. W Bioavlee odpowiada za stworzenie algorytmów klasyfikacji.

Zobacz na LinkedIn

Grzegorz Sobiegraj konsultant ds. elektroniki

Grzegorz Sobiegraj konsultant ds. elektroniki

Absolwent elektroniki i telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej. Od wielu lat związany z projektami badawczo-rozwojowymi między innymi w branży automotive oraz AGD. Zajmuje się m.in. projektowaniem urządzeń elektronicznych, zarówno do celów eksperymentalnych jak i produkowanych wielkoseryjnie. W Bioavlee odpowiada za część elektroniczną urządzenia.

Zobacz na LinkedIn

Piotr Zieliński programista LabVIEW

Piotr Zieliński programista LabVIEW

Absolwent inżynierii biomedycznej na AGH w Krakowie oraz automatyki i robotyki na Politechnice Wrocławskiej. Doświadczony specjalista w przetwarzaniu, analizowaniu i rozpoznawaniu sygnałów. W Bioavlee odpowiedzialny ze m.in. testowanie i modyfikacje oprogramowania urządzeń.

Zobacz na LinkedIn

Bartosz Czaban starszy programista LabVIEW

Bartosz Czaban starszy programista LabVIEW

Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku elektronika i telekomunikacja. Od wielu lat związany z projektami badawczo-rozwojowymi. Jego doświadczenie w pracy programisty LabView potwierdza certyfikat „Certified LabView Architect (CLA)”. W Bioavlee zajmuje się m.in. testowaniem i modyfikacjami oprogramowania urządzeń.

Zobacz na LinkedIn

Rada naukowa

Wybitni, doceniani na arenie międzynarodowej eksperci aktywnie wspierają zespół naukowców i menedżerów Bioavlee. Ich obecność daje nam pewność, że w podążaniu za nowymi rozwiązaniami w biotechnologii obieramy właściwy kierunek.

prof. dr hab. Jacek Bania przewodniczący Rady Naukowej

prof. dr hab. Jacek Bania przewodniczący Rady Naukowej

Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2008 r. na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od 2006 r. pełni funkcję kierownika Zakładu Higieny Produktów Zwierzęcych, a od 2009 r. jest kierownikiem Katedry.

dr n. med. Kamila Korzekwa ekspert ds. mikrobiologii

dr n. med. Kamila Korzekwa ekspert ds. mikrobiologii

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Obecnie adiunkt w Zakładzie Mikrobiologii, Instytutu Mikrobiologii i Genetyki na Uniwersytetu Wrocławskiego. Wiceprezes Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów.

dr inż. Igor Buzalewicz twórca metody

dr inż. Igor Buzalewicz twórca metody

Stworzył metodę rozpoznawania kolonii bakteryjnych w oparciu o zjawisko dyfrakcji laserowej. Rozprawę doktorską z wyróżnieniem obronił w IBIB PAN w Warszawie. Laureat grupowej Nagrody Badawczej Siemensa oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców.

Nagrody

Myślimy odważnie i inwestujemy w przyszłość, pracując nad nowymi rozwiązaniami w dziedzinie nowych technologii. To sprawia, że jesteśmy zauważani i doceniani w coraz szerszych kręgach.
A to dopiero początek.


Master of Innovation

Projekt Bioavlee zajął 2. miejsce w ogólnopolskim konkursie start-upów Master of Innovation podczas CEE Bio Forum. Jury i eksperci podkreślali wizjonerskość i wartość pracy naukowej wykonanej przez naszą firmę.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2017

W szranki o tę nagrodę stanęły najlepsze firmy z całej Polski. Wygraliśmy w kategorii „Innowacyjna Firma” za projekt „Rozwój technologii identyfikacji oraz oznaczenia lekowrażliwości bakterii bazującego na zjawisku dyfrakcji laserowej oraz analizie cech morfologicznych kolonii bakteryjnych”.

Partnerzy

Łącząc naukę z biznesem, stawiamy na pewnych partnerów. To z nimi pracujemy nad przełomowymi rozwiązaniami i rozwijamy możliwości naszego R&D.

Nasi partnerzy odpowiedzialni są za wsparcie naszych prac badawczo-rozwojowych.

Zakres wsparcia:

  • dostarczenia zróżnicowanych wymazów mikrobiologicznych,
  • wykonania identyfikacji biochemicznej szczepów bakteryjnych,
  • określenia ich lekowrażliwości,
  • doskonalenie parametrów technicznych urządzenia.

Laboratorium badawcze, świadczące usługi laboratoryjne oraz usługi techniczne w sektorze spożywczym, rolnym, ochrony środowiska, geologii, kosmetyków i chemii gospodarczej.

Firma kosmetyczna, istniejąca na rynku od 1989. Główny dostawca
w Europie Środkowo-Wschodniej w dziedzinie marek własnych higieny jamy ustnej.

Firma kosmetyczna o długoletniej tradycji, z nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym oraz parkiem maszynowym.

Firma badawczo-rozwojowa, działająca w branży wysokich technologii i doradztwa innowacyjnego.

Laboratorium diagnostyczne, stworzone z myślą o lekarzach weterynarii. Dzięki współpracy z niemiecką centralą, oferuje szeroką paletę badań.

Nowoczesne laboratorium weterynaryjne, swoim doświadczeniem wspierające lekarzy weterynarii. Mottem firmy jest „Diagnostyka laboratoryjna prościej”.