O NAS

Jesteśmy firmą biotechnologiczną o mocnych kompetencjach w R&D. Tworzymy rozwiązania wyznaczające nową jakość sprzętu laboratoryjnego.

Jesteśmy firmą biotechnologiczną, tworzącą własne urządzenia przeznaczone na rynek laboratoryjny. Dzięki autorskim patentom i konstrukcjom, redefiniujemy sposób identyfikacji mikroorganizmów. W naszym portfolio rozwijamy nowoczesne urządzenia laboratoryjne. Wyznaczając nowe standardy na rynku sprawiamy, że praca w laboratoriach staje się dokładniejsza, szybsza, tańsza i prostsza.

Za unikalnymi kompetencjami badawczo-rozwojowymi Bioavlee stoi nie tylko zespół naukowców i menedżerów – naszą siłą jest także wiedza, pasja i potencjał, zapewniana przez specjalistów z wielu dziedzin, m.in. optyki, mechaniki, elektroniki, mikrobiologii oraz programowania. Wspólnie pracujemy nad tym, by nasze urządzenia stały się globalnym, technologicznym standardem.

Doświadczenie, wiedza i skuteczność – to cechy wyróżniające naukowców, specjalistów z różnych dziedzin i menedżerów pracujących w Bioavlee. Wspólnie sięgamy poza ograniczenia dotychczasowych technologii.

Rada naukowa

Wybitni, doceniani na arenie międzynarodowej eksperci aktywnie wspierają zespół naukowców i menedżerów Bioavlee. Ich obecność daje nam pewność, że w podążaniu za nowymi rozwiązaniami w biotechnologii obieramy właściwy kierunek.

prof. dr hab. Jacek Bania przewodniczący Rady Naukowej

prof. dr hab. Jacek Bania przewodniczący Rady Naukowej

Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2008 r. na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od 2006 r. pełni funkcję kierownika Zakładu Higieny Produktów Zwierzęcych, a od 2009 r. jest kierownikiem Katedry.

dr n. med. Kamila Korzekwa ekspert ds. mikrobiologii

dr n. med. Kamila Korzekwa ekspert ds. mikrobiologii

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Obecnie adiunkt w Zakładzie Mikrobiologii, Instytutu Mikrobiologii i Genetyki na Uniwersytetu Wrocławskiego. Wiceprezes Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów.

dr inż. Igor Buzalewicz twórca metody

dr inż. Igor Buzalewicz twórca metody

Stworzył metodę rozpoznawania kolonii bakteryjnych w oparciu o zjawisko dyfrakcji laserowej. Rozprawę doktorską z wyróżnieniem obronił w IBIB PAN w Warszawie. Laureat grupowej Nagrody Badawczej Siemensa oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców.

Nagrody

Myślimy odważnie i inwestujemy w przyszłość, pracując nad nowymi rozwiązaniami w dziedzinie nowych technologii. To sprawia, że jesteśmy zauważani i doceniani w coraz szerszych kręgach.
A to dopiero początek.


Master of Innovation

Projekt Bioavlee zajął 2. miejsce w ogólnopolskim konkursie start-upów Master of Innovation podczas CEE Bio Forum. Jury i eksperci podkreślali wizjonerskość i wartość pracy naukowej wykonanej przez naszą firmę.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2017

W szranki o tę nagrodę stanęły najlepsze firmy z całej Polski. Wygraliśmy w kategorii „Innowacyjna Firma” za projekt „Rozwój technologii identyfikacji oraz oznaczenia lekowrażliwości bakterii bazującego na zjawisku dyfrakcji laserowej oraz analizie cech morfologicznych kolonii bakteryjnych”.

Partnerzy

Łącząc naukę z biznesem, stawiamy na pewnych partnerów. To z nimi pracujemy nad przełomowymi rozwiązaniami i rozwijamy możliwości naszego R&D.

Nasi partnerzy odpowiedzialni są za wsparcie naszych prac badawczo-rozwojowych.

Zakres wsparcia:

  • dostarczenia zróżnicowanych wymazów mikrobiologicznych,
  • wykonania identyfikacji biochemicznej szczepów bakteryjnych,
  • określenia ich lekowrażliwości,
  • doskonalenie parametrów technicznych urządzenia.

Laboratorium badawcze, świadczące usługi laboratoryjne oraz usługi techniczne w sektorze spożywczym, rolnym, ochrony środowiska, geologii, kosmetyków i chemii gospodarczej.

Firma kosmetyczna, istniejąca na rynku od 1989. Główny dostawca
w Europie Środkowo-Wschodniej w dziedzinie marek własnych higieny jamy ustnej.

Firma kosmetyczna o długoletniej tradycji, z nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym oraz parkiem maszynowym.

Firma badawczo-rozwojowa, działająca w branży wysokich technologii i doradztwa innowacyjnego.

Laboratorium diagnostyczne, stworzone z myślą o lekarzach weterynarii. Dzięki współpracy z niemiecką centralą, oferuje szeroką paletę badań.

Nowoczesne laboratorium weterynaryjne, swoim doświadczeniem wspierające lekarzy weterynarii. Mottem firmy jest „Diagnostyka laboratoryjna prościej”.