Aktualności

Rozwijamy technologię i komercjalizujemy rozwiązania – dowiedz się więcej o naszej codziennej pracy.
Lista aktualności 13 marca 2019

Nowoczesna metoda identyfikacji mikroorganizmów

Kosmetyki, jako przedmioty codziennego użytku, przeznaczone do kontaktu z ciałem człowieka, nie mogą stanowić dla niego niebezpieczeństwa. Eliminując możliwość przedostania się patogennych mikroorganizmów do produktu kosmetycznego, zmniejsza się prawdopodobieństwo ryzyka wystąpienia infekcji bakteryjnych czy grzybiczych spowodowanych tymi drobnoustrojami. Znając potencjalne źródła skażeń, można im zapobiegać zarówno na etapie produkcji, jak i w trakcie użytkowania produktu przez konsumenta.

Wskazane jest prowadzenie rutynowych badań mikrobiologicznych dla każdej partii wyrobu gotowego, która jest wprowadzana do obrotu. Bardzo ważne z punktu widzenia przemysłu kosmetycznego jest to, aby wynik testów identyfikacji drobnoustrojów uzyskać możliwie jak najszybciej. Przy obecnie stosowanych technikach mikrobiologicznych oznaczanie drobnoustrojów trwa od 2 do 7 dni.

Urządzenie Avlee 650 redefiniuje standardy pracy w laboratorium, ponieważ pozwala na każdorazowe przeprowadzenie dokładnej analizy w krótkim czasie oraz przy nakładzie mniejszych kosztów. Ponadto zapewnia możliwość oszacowania liczby kolonii na tej samej szalce, która służy do identyfikacji. Na czym dokładnie polega nowa metoda służąca do bardzo szybkiej i poprawnej identyfikacji drobnoustrojów w oparciu o zjawisko dyfrakcji światła laserowego? Szczegółów dowiecie się z artykułu przygotowanym przez naszych ekspertów: dr n. med. Kamilę Korzekwę, dr n. biol. Piotra Nowaczyka oraz mgr Michała Wroneckiego, prezesa zarządu Bioavlee.

Zapraszamy do lektury!