Aktualności

Rozwijamy technologię i komercjalizujemy rozwiązania – dowiedz się więcej o naszej codziennej pracy.
Lista aktualności 10 września 2018

2 mln zł inwestycji od DFR dla Bioavlee

Bioavlee podpisało umowę inwestycyjną z DFR Inwestycyjnym, spółką córką Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju. Na mocy porozumienia nasz startup otrzyma 2 mln zł, a w zamian DFR dołączy do grona akcjonariuszy Bioavlee. Dla DFR to pierwsza inwestycja typu venture.

Czujemy się wyróżnieni, ale i zobowiązani, będąc pierwszą portfelową inwestycją DFRInwestycje. Nowy inwestor dołącza do kilku innych, także związanych z Wrocławiem copokazuje, że na Dolnym Śląsku powstaje ekosystem innowacji z prawdziwego zdarzenia.Dzięki współpracy z DFR przestarzałe standardy ustąpią miejsca automatycznym procesom laboratoryjnym   – mówił Michał Wronecki na konferencji ogłaszającej umowę, która odbyła się we  Wrocławskim Parku Technologicznym. W wydarzeniu wzięli także udział i MarekIgnor, prezes DFR oraz Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

–- Uważam, że szczególną uwagę należy poświęcić spółkom innowacyjnym oraz tym z dużym potencjałem rozwoju, które będą budowały kapitał gospodarczy regionu. Jako partner publiczny chcemy wypełniać olbrzymią lukę kapitałową. Opierając się na danych IBS z 2013 roku, luka finansowa chociażby na rynku innowacji na terenie Dolnego Śląska wynosi blisko 1 mld zł – mówi Marek Ignor prezes DFR. – W tej chwili w pipeline mamy 50 firm, które są zainteresowane współpracą z DFR Inwestycyjnym. Na realizację tego pilotażowego programu przeznaczyliśmy 25 milionów złotych.

Dolnośląski Fundusz Rozwoju, będąc wyspecjalizowaną regionalną instytucją finansową, w całości należąca do samorządu województwa, podziela wizję gospodarki samorządu Dolnego Śląska polegającą na wspieraniu małych i średnich firm. Oprócz oferowania dolnośląskim firmom finansowych instrumentów zwrotnych, Dolnośląski Fundusz Rozwoju lokuje kapitał także w ramach projektu DFR Inwestycyjny. Celem DFR Inwestycyjny jest wsparcie za pomocą środków finansowych rozwoju firm sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z Dolnego Śląska. DFR należy w 100% do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.