Aktualności

Rozwijamy technologię i komercjalizujemy rozwiązania – dowiedz się więcej o naszej codziennej pracy.
Lista aktualności 1 grudnia 2018

MITEF – kopalnia wiedzy dla startupów

Kiedy na początku października zostaliśmy zakwalifikowani do 5. edycji akceleratora MIT Enterprise Forum Poland, nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać po tym programie. Teraz, po odbyciu 5 modułów warsztatowych przekonaliśmy się jak bardzo cenne doświadczenie można zdobyć w czasie tych spotkań. Każdy startup, szczególnie na etapie early stage, powinien posiadać tę wiedzę.

Podczas 5 ostatnich zjazdów dowiedzieliśmy m.in.: jak efektywnie współpracować na linii mentor – startup, na czym polega odwrotne poszukiwanie ukierunkowane funkcyjnie, dlaczego ochrona prawna własności intelektualnej jest tak ważna, jak rozpocząć biznes na rynku amerykańskim, na co zwrócić uwagę planując branding firmy oraz jak przebiega proces pozyskiwania klienta, również tego w ecommerce. Mogliśmy także skorzystać z konsultacji z prawnikami.

Za szczególnie wartościową uważamy Akademię pitchu, w czasie której uczyliśmy się jak przygotować i zaprezentować możliwości naszej technologii inwestorom, a jakim językiem mówić do docelowego klienta. Opracowaliśmy strategię sprzedaży i finansowania zgodną z  wytycznymi MITEF i chociaż wiele z tych rzeczy mieliśmy już przygotowanych, to mogliśmy skonfrontować nasze założenia i zoptymalizować dalsze kroki działania biznesowego. Mogliśmy liczyć na opinię nie tylko polskich i zagranicznych ekspertów, ale także samych uczestników programu, co było dla nas bardzo ważne.  

Przed nami ostatnie spotkanie, podczas którego po 1-minutowych prezentacjach zostaną wybrane 10 firm, które przejdą do kolejnego etapu akceleracji.

Trzymajcie za nas kciuki!