Aktualności

Rozwijamy technologię i komercjalizujemy rozwiązania – dowiedz się więcej o naszej codziennej pracy.
Lista aktualności 10 czerwca 2018

Jak nie zepsuć ulubionego kosmetyku?

 

Korzystamy z kosmetyków, aby dbać o jędrność skóry twarzy, zapewnić blask włosom czy podkreślić kolor ust. Kupujemy sprawdzone, polecane przez znajome albo drogie produkty, licząc, że zdziałają cuda. Jednak mało osób wie, sami możemy doprowadzić do tragedii i zepsuć nawet najlepszy kosmetyk, a tym samym narazić swoje zdrowie na poważne konsekwencje.

Świadomy wybór produktu w sklepie, a następnie odpowiednie użytkowanie w łazience to niestety zaledwie połowa sukcesu. Troska o bezpieczeństwo mikrobiologiczne kosmetyku zaczyna się dużo wcześniej, już w momencie tworzenia produktu.

Etapów kontroli jakości kosmetyków jest wiele a najczęściej stosowane analizy mikrobiologiczne są drogie, czasochłonne i manualne. Dlatego naukowcy z Bioavlee postanowili przyjść z pomocą laborantom i producentom kosmetyków. Nasza opatentowana i przełomowa metoda pozwala skrócić czas analizy o minimum 24 h oraz umożliwia automatyzację procesu identyfikacji mikroorganizmów przy zachowaniu dokładności badania na poziomie co najmniej 90%.

https://codziennikkosmetyczny.pl